Nyhetstips

Vill du tipsa om något? Vänd dig hit.

Prenumerera

Se alla våra erbjudanden här.

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
kundtjanst@etc.se
08-410 359 00

Post
Dagens ETC AB
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

 

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

 

Dagens ETC

Kontakt
Telefon 08-410 357 00 (växel)
Hjälp: kundtjanst@etc.se
Ris & ros: lasarmejl@etc.se
Göteborg: goteborg@etc.se

Tipsa oss!
Telefon 08-410 357 00
tipsa@etc.se

Debatt (Dagens ETC – övriga tidningar via respektive redaktör)
debatt@etc.se
Texten ska vara max 3500 tecken lång, inklusive blanksteg.
Mer info om hur du skriver en bra debattartikel hittar du här.

Frilans
Skicka artikelförslag till respektive redaktör. Utbetalt arvode inkluderar publicering/lagring på webb och i eventuella editioner.

Fakturor från frilansar
Märk med namn på vår kontakt, ställ på 30 dagar och skicka till ekonomi@etc.se.
Vårt organisationsnummer är 559042-9352.

Jobba hos oss?
ETC-företagens platsannonser finns här när vi har några aktuella.
Vi tar även emot spontanansökningar på jobb@etc.se. Skicka med ditt CV och ett kort personligt brev om dig själv och varför du tror att du skulle passa på ETC.

Redaktion, Dagens ETC

Johan Ehrenberg
Grundare, ägare
johan@etc.se

Andreas Gustavsson
Chefredaktör, ansvarig utgivare
0708-48 57 15
andreas.gustavsson@etc.se

Anna-Maria Carnhede
Nyhetschef, redaktör feature/hälsa
0733-866 775
anna-maria.carnhede@etc.se

Rebecka Bohlin
Nyhetschef, ekonomiredaktör
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Ulrika Lindahl
Opinionsredaktör
070-395 01 94
ulrika.lindahl@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, personalchef
070-680 8360
signe.liden@etc.se

Gunnar Wesslén
Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Emanuel Videla
Webbredaktör
emanuel.videla@etc.se
076-671 29 56

Sam Linderoth
Webbredaktör
0708-485 710
sam.linderoth@etc.se

Jenny Wickberg
Kulturredaktör
073-680 1332
jenny.wickberg@etc.se

Clara Lee Lundberg
Reporter (Stockholm)
clara.lee.lundberg@etc.se

Daniel Rossetti
Reporter (Stockholm)
0766-712 821
daniel.rossetti@etc.se

Gustav Gelin
Reporter (Stockholm)
070-848 61 58
gustav.gelin@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
076-671 2977
jorgen.lund@etc.se

Karin Annebäck
Reporter (Göteborg)
070-556 6013
karin.anneback@etc.se

Karin Holmberg
Reporter (Stockholm)
0706-03 57 19
karin.holmberg@etc.se

Karl Grauers
Reporter (Malmö)
0708-48 57 17
karl.grauers@etc.se

Kent Werne
Grävreporter
kent.werne@etc.se

Mattias Göthberg
Reporter (Stockholm)
mattias.gothberg@etc.se

Henrik Johansson
Redigeringschef
henrik.johansson@etc.se

Karl Skagerberg
Redigerare
karl.skagerberg@etc.se

Daniel Andreasson
Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Jenny Lindström
Redigerare
jenny.lindstrom@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Sandra Berg
Redigerare
sandra.berg@etc.se

Post

Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

 

Dagstidningen ETC Göteborg

>> Gå till sajten

goteborg@etc.se

Heurlins plats 1
413 01 Göteborg
goteborg@etc.se

Nyhetstips: 0723-243259

Christian Egefur
Nyhetschef
christian.egefur@etc.se
0723-243259

Annelie Moran
Nyhetschef
annelie.moran@etc.se
0766-71 29 29

Hanna Strömbom (föräldraledig)
Seniorreporter
hanna.strombom@etc.se

Martina Liljedahl
Reporter
martina.liljedahl@etc.se

Sanna Arbman Hansing
Reporter
sanna.arbman.hansing@etc.se
0703-837408

Sao-Mai Dau
Reporter
sao-mai.dau@etc.se

Stina Berglund
Reporter
stina.berglund@etc.se

 

Nyhetsmagasinet ETC

Florencia Rovira Torres
Redaktör
0766-71 14 05
florencia.roviratorres@etc.se

Annie Hellquist
Redaktör
076-32 487 22
annie.hellquist@etc.se